Krásné koňské odpoledne na Vondrově

Jízda v historickém kočáře taženém koňmi, jízda na koních, barokní jízda, skákadla, soutěže. To vše čekalo 100 temelínských ve Dvoře Vondrov.

Za koně na koně – to byla letos opravdu paráda. Více jak stočlenná skupina rodičů s dětmi si užila překrásné podzimní slunečné nedělní odpoledne ve Dvoře Vondrov u Hluboké nad Vltavou. „Jen pár dní po vyhlášení malířské soutěže „Za koně na koně“ se začaly scházet na oddělení komunikace obrázky koní od dětí, kteří si v sedle koní užívaly jízdu poprvé loni. Letos se sešlo dvojnásobné množství obrázků, ze kterých vznikla ve vestibulu budovy AB pěkná výstava,“ říká k akci Zdeňka Karfíková z útvaru Komunikace JE Temelín.

„Ušlechtilí koně patří do Vondrova už bezmála půl tisíciletí. Pamlsky jim prosím nedávejte,“ hned na začátku prohlídky ve stájích upozornila děti průvodkyně, ředitelka jezdeckého výcviku Gabriela Kozáková a hned s úsměvem doplnila, protože ve tvářích dětí viděla zklamání, že letos nebudou moci koníky krmit: „Koníkům můžete, po domluvě s ošetřovatelem, dávat pouze mrkev, jablka nebo suchý chléb.“

Po prohlídce stájí předvedla za tónů dobové hudby úchvatné jezdecké barokní umění slečna Petra na nádherném černém hřebci Mefistovi. Jeho kroky nebyly ani trochu ďábelské, jak by se slušelo jeho jménu.

Poté předvedly malé děti z jezdeckého oddílu své umění na ponících. Tím naladily přihlížející děti k vlastním jízdám. K příjemným projížďkám byl po celé odpoledne k dispozici historický koňský kočár. Dostatek pohybu si děti užily na nafukovacích hradech a při sběru kaštanů. U stolečků voněla káva, oblíbený byl i tradiční párek v rohlíku a další občerstvení podtrhující příjemné odpoledne.

„Moc se nám tu líbí, škoda, že jsme tu nebyli již v loňském roce. Příští rok se rádi zúčastníme. Je to báječná akce pro děti i rodiče. Prostředí i program je moc pěkný,“ tak zhodnotil příjemné nedělní odpoledne Vláďa Kučera.

Poděkování za překrásné odpoledne patří zkušenému týmu Koně Vondrov, který se na temelínské těší v příštím roce.

Video

Koňáckej bál 2017

Dětský den v sedle 2016

Koňáckej bál 2016

Hubertova jízda 2015

Koňáckej bál 2015

Počasí